WYCINKA I PIELĘGNACJA DRZEW TECHNIKĄ DOSTĘPU LINOWEGO (ALPINISTYCZNIE)

Szczecin i okolice. Kontakt: 514-157-327

 

Technika ta ma zastosowanie w trudno dostępnych miejscach, gdzie nie ma możliwości użycia sprzętu ciężkiego, czyli podnośnika koszowego i wzwyżki. Pozwala na precyzyjne przycinanie korony drzewa oraz na całkowite ścięcie drzewa. Metoda dostępu linowego jest idealna w terenie mocno zurbanizowanym, w zwartej zabudowie, a także w okolicach linii wysokiego napięcia, trakcji tramwajowych, wysokich ogrodzeń, w pobliżu rur gazowych i wodociągowych. Podczas gdy nie ma możliwości na swobodny spadek urobku na teren wokół drzewa, poszczególne sekcje są spuszczane powoli i dokładnie na linach. Gwarantuje to bezpieczną i bezkolizyjną wycinkę nawet w najbardziej zabudowanym i niekorzystnym do takich prac terenie.

Profesjonalizm i bezpieczeństwo

Usługa ta jest wykonywana w pełni profesjonalnymi narzędziami. Dysponuję najwyższej jakości pilarkami spalinowymi marki Stihl™ i Husqvarna™ oraz sprzętem wspinaczkowym, używanym do wspinaczki górskiej i prac wysokościowych. Niezwykle istotne jest dla mnie bezpieczeństwo i zasady BHP. Jeśli występują jakiekolwiek wątpliwości, co do ich naruszenia, nie podejmuję zbędnego ryzyka i proponuję alternatywne rozwiązania, np. pielęgnacja drzewa, zamiast całkowitego ścięcia. Firma jest ubezpieczona od odpowiedzialności cywilnej. W przypadku występowania gniazd i dziupli na drzewie, podczas okresu lęgowego ptaków, nie przeprowadzam żadnych prac.

Cena usługi jest ustalana indywidualnie, w zależności od otoczenia, ukształtowania terenu, stopnia trudności prac oraz podjętego ryzyka. Po wycenie i zamówieniu usługi w ustalonym terminie, prace mogą być przeprowadzone bez obecności zlecającego, wystarczy, że będę miał dostęp do posesji i drzewa. Konieczne jednak jest okazanie decyzji o zezwoleniu na wycięcie drzewa. Służę fachową pomocą w uzyskaniu takiej decyzji, w razie pytań lub wątpliwości, zapraszam do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

Rezerwacja terminu : 514-157-327