Jak wybrać ekipę remontową? 

Wielu ludzi zaczynając remont zastanawia się, jaką ekipę fachowców wybrać, skąd mieć pewność, że są to profesjonaliści i jak nie zostać oszukanym.
Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy dokonywaniu wyboru.
Ekipa z polecenia – najlepszą metodą zdobycia kontaktu do przyszłego zleceniobiorcy jestobejrzenie jego pracy. Jeśli fachowiec nie wstydzi się swoich dzieł, na pewno chętnie przedstawi dokumentację fotograficzną lub nawet poda namiary na osoby, u których pracował, z którymi można porozmawiać o nim. A najfajniej, jeśli remont przeprowadzał u naszych znajomych, oni zawsze obiektywnie ocenią. Raczej nie poleca się korzystania z ogłoszeń. Dobry wykonawca ma napięte terminy.
Rozsądne ceny – warto porównać kilka ofert. Fachowiec, który proponuje ceni niższe nawet o połowę od standardowych, najwyraźniej albo wchodzi dopiero na rynek usług i nie ma doświadczenia, albo kusi niską ceną, by później doliczyć klientowi w czymś innym. Ważne jest, by określić cenę za konkretne etapy prac i oczywiscie – w jakim czasie całość wykonawca wykona.
Wszechstronność – jeśli fachowiec specjalizuje się w jakiejś dziedzinie, to znaczy, ze prawdopodobnie jest w niej dobry. Ale wszechstronność nie do końca jest dobra. Przykładowo: zatrudnienie hydraulika, który bierze się za kładzenie płytek, malowanie, wyburzanie, dekarstwo i wszystkie inne dziedziny budowlane, może i jest tańsze i szybsze, ale czy na pewno bezpieczne?
Umowa – trzeba pamiętać, że nawet umowa spisana odręcznie na kartce papieru z zeszytu jest jakąkolwiek podstawą do reklamacji. Bez potwierdzeń niestety nie można dowieść, że w ogóle taka osoba wykonała daną usługę. Tak samo jest z potwierdzeniem zaliczki, ułatwia późniejsze rozliczanie i zabezpieczy nas przed oszustwem. W umowie powinny być określone; zakres prac, wartość wynagrodzenia, przybliżony czas wykonania zlecenia, obowiązek zapewnienia materiałów (my czy ekipa), wartość zaliczki oraz oczywiście dane personalne obu stron.
Gwarancja – jeśli wykonawca daje nam gwarancję, to znak, że nie obawia się o swoje „dzieło”. Oczywiście są rzeczy, na które gwarancji nie da się wystawić, na przykład na kolor ścian czy uszkodzenia mechaniczne.
Narzędzia – jeśli nasz fachowiec prosi nas o pożyczenie wiertarki albo młotka… cóż, więcej chyba nie trzeba pisać. Trzeba jednak ustalić na wstępie, czy wałki oraz pędzle będą zmartwieniem malarza czy inwestor ma je zakupić.
Zapłata – bądźmy i my rzetelni i wypłacajmy ekipom remontowym należne wynagrodzenie za ich pracę. Jeśli nie mamy zabezpieczonych funduszy na remont, albo go nie zaczynajmy, albo zabierzmy się za niego sami. Oczywiście w naszych sklepach uzyskacie Państwo wszelkie potrzebne materiały oraz porady.

Ważne – jeśli nie dogadujesz się z ekipą, nie podoba ci się ich praca, po prostu rozlicz się z nimi za wykonaną już usługę i znajdź innych wykonawców. Unikanie płacenia skutkuje nawet długimi procesami sądowymi, a tego chyba każdy woli uniknąć.

Zgodnie z polityką naszej firmy, staramy się spełniać Państwa oczekiwania, zgodnie z każdym z w/w punktów. Zapraszamy do zapoznania z Naszą Ofertą, nasi fachowcy chętnie odpowiedzą na każde postawione pytanie pod tym

numerem dyżurnym : 514-157-327

remonty szczecin tanio